Cinsel Yaşamınızı Etkileyen Vajinal Sorunlar

0 62

Kadınların cinsel hayatını etkileyen vajinal sorunlar, kadının erkekle cinsel ilişkiye girmesi nedeniyle aynı zamanda erkeğin de cinsel hayatını etkilemektedir. Kadınlarda cinsel hayatı etkileyen vajinal sorunları makalemizden öğrenebilirsiniz.

 

Vajinal Sorunlar

 

Her kadının korkulu rüyası olan vajinal sorunların oluşmasında birçok farklı sebep olabilmektedir. Vajinal sorunların kadınlara yaşattığı en büyük sıkıntılar ise, cinsel yönden olmaktadır. Çünkü vajinada olan bazı sıkıntı cinsel ilişki sırasında çeşitli sorunlara sebep olduğu için cinsel ilişkiye girmeyi zorlaştırmaktadır.

 

Vajen Genişlemesi

 

Sık rastlanan kadın sıkıntılarından biri olan vajen genişlemesinin başlıca nedenlerinin arasında cinsel ilişki yer almaktadır. Bir kadının cinsel yaşamı başladıktan sonra vajen yavaş yavaş esnemeye başlar. Özellikle normal doğum yapan kadınlarda vajen bir miktar esneyecektir. Kadının genleri bu durumun olmasına yatkınsa, vajina genişlemesi kaçınılmaz olacaktır.

 

Vajen genişlemesi hem kadının hem de erkeğin cinsel hayatını büyük ölçüde etkileyecektir. Çünkü genişlemiş vajen hem erkeğe hem de kadına daha az haz verecektir. Bu sebeple erkeğin partnerinden soğuması muhtemeldir. Bunun yanı sıra vajen genişlemesi cinsel ilişki sırasında tuhaf ve rahatsız edici seslerin çıkmasına neden olacaktır.

 

İç Dudak Sarkması

 

Kadın cinsel organın iç ve dış olmak üzere 2 çeşit dudak bulunur. Dış dudaklar, iç dudakların üstünü kapatmaktadır. Fakat farklı sebeplerden dolayı iç dudaklar sarkarak dış dudakların dışına taşabilmektedir. Bu durum kişinin sağlığı ve psikoloji açısından bazı sorunlar doğurabilir.

Sağlık açısından tahriş olma gibi küçük sorunlara neden olsa bile, psikolojik açıdan oldukça fazla etkileyebilmektedir. Çünkü iç dudakların sarkması estetik açıdan hoş bir görüntü oluşturmaz. Bu sebeple de iç dudak sarkması yaşayan bir kadın, cinsel ilişki sırasında kendini rahat hissetmez.

En fazla 30 – 40 dk süren iç dudak sarkması ameliyatı, lokal anestezi ile yapılmaktadır. Bu operasyon sırasında kullanılan dikişler kendiliğinde eriyen dikişler olduğu için dikiş aldırmaya gerek yoktur. Kızlık zarına herhangi bir zarar vermeyen bu işlemin bakire kişilere yapılmasında bir sakınca bulunmamaktadır. İlgili Link : Cinsel İsteksizlik Türleri

 

Bu ameliyattan sonra 3 ila 4 hafta boyunca cinsel ilişkiye girilmemelidir. Bu süreden sonra cinsel ilişkiye girmekte herhangi bir sakınca yoktur. İç dudak sarkması ameliyatının dikiş izleri kesinlikle belli olmayacaktır. Ameliyat gerçekleştikten 48 saat sonra duşa girilebilir.

 

Kadınlarda genital bölge kararması adı verilen bir sıkıntı meydana gelebilmektedir. Genital bölgede bulunan derinin rengi koyulaştığında hasta sağlık açısından herhangi bir sorun çekmeyecektir. Fakat bu bölgenin görüntüsü hem kadını hem de partnerini rahatsız edebilmektedir.

 

Genital bölgesinde kararma olan kadınlar, partnerinden çekindiği için cinsel ilişki sırasında özgüven kaybı yaşayacaktır. Genital bölgede renk tonu açmak için oldukça basit ve hızlı yöntemler uygulanabilmektedir. Lazer tedavisi ile genital bölgenin renk tonu açılınca estetik açıdan güzel bir görüntü elde edilir.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.