Erkeklerde Erken Boşalma Neden Olur?

0 67

Erkeklerde cinsel ilişkinin belki de seyrini değiştiren önemli bir sorun budur. Cinsel ilişki esnasında erkeklerin yaşadığı erken boşalma sorununun pek çok nedeni olabilir. Erken boşalma problemine erkeklerin çalıştığı işten, arkadaş ortamına kadar birçok olay etki edebilir.

Erkeklerin yoğun çalışma temposu altında olması, stres ve kaygının yüksek olması vb. gibi durumlar da bu sorunu tetikleyebilir. Özellikle erkeklerin ergenliğin ilk dönemlerinde ve gençlik yıllarında başvurdukları mastürbasyon yöntemi erken boşalmaya neden olan en önemli faktör olarak karşımıza çıkar.

İlgili Link : 18 Maddede Erken Boşalma Nedenleri

Mastürbasyonun Erken Boşalmaya Etkisi

Ergenlik dönemi ile erkekler yavaş yavaş vücutlarını tanımaya başlarlar. Vücutlarını tanımaya başlayan erkekler bu dönemde mastürbasyon ile tanışmakta. Fakat erkeklerin her fırsatta mastürbasyona başvurmaları erkeklerin cinsel hayatlarında pek çok sorunun başlangıcıdır.

Bu nedenle ergenlik döneminde ve ilerleyen yıllarda erkeklerin sürekli olarak mastürbasyon yapmamaları tavsiye ediliyor. Günde üç kereden fazla bu yönteme başvuran erkeklerin sadece erken boşalma sorunu ile mücadele etmeleri de beklenmiyor. Mastürbasyona çok sık başvurulması erkeklerin sperm kalitesini düşmesine ve sperm sayısının da azalmasına neden olur. Bu nedenle erkeklerin mastürbasyon sayısını azaltmaları sorunun çözümü noktasında büyük bir öneme sahiptir.

Yoğun Çalışma Temposu Erken Boşalmaya Neden Olur mu?

Günümüzde insanların yoğun bir çalışma temposu içerisinde oldukları biliniyor. Fakat bu durum erkeklerin hem cinsel yaşamlarının olumsuz etkilenmesi hem de erkelerin cinsel sorunlar yaşamalarına neden olmaktadır.

İşte yorulan erkeklerin tabiri caiz ise eve geldiklerinde kollarını kıpırdatmaya mecalleri kalmaz. Fakat erkekler eşlerini de gün içerisinde göremedikleri için onlarla hasret gidermek adına cinsel ilişki de bulunmak isterler.

Yorgun olan erkek cinsel ilişkide de kısa sürede yorulur. Bu durumda erkeklerin kestirme yoldan rahatlamalarına neden olur. Bu durumun alışkanlık haline gelmesi ise erken boşalma sorununun kalıcı hale gelmesine ve hatta yuvaların yıkılmasına dahi neden olmaktadır.

Kısa Zaman Dilimine Cinsel Birliktelik Sıkıştırmak

Erkekler ve kadınlar için cinsel ilişki kadar önemli olan bir diğer konuda ilişkinin hangi zaman diliminde gerçekleşeceğidir. Dar bir vakit aralığına sıkıştırılan cinsel ilişki de erkeklerin kısa süre içerisinde boşalmasının diğer bir nedeni olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle cinsel ilişkinin oldu bitti durumuna getirilmemesi de son derece önemlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.