Erkeklerde Sertleşmeme Problemi Nasıl Çözülür

0 104

Cinsel sağlık hem erkekler hem de kadınlar için çok önemli hayatın parçası olmuş bir olgudur. Haliyle bununla ilgili sorunlar iki tarafı da üzmekte ve ilişkide problemlere yol açmaktadır. İşte bu problemlerin bir çoğundan bir tanesi ise erkeklerde sertleşmeme sorunudur. Bu sorun karşı cinsin tatminsizliğine yol açmakta bundan dolayı ilişkide problemlere neden olmaktadır.

İlgili Link : Cinsel İsteksizlik Türleri

Bu sorun herhangi bir erkekte meydana gelebilir bu yüzden bu sorunu yaşayan erkeklerin kendileri eksik bir insan olarak değil de normal bir grip gibi başın gelmiş bir hastalık olarak algılaması hem o insanın psikolojini bozmaz hem de hastalığın tedavi sürecinde çok daha hızlı sonuçlar almasını sağlamaktadır.

Sertleşme Problemi Neden Olur?

Bu problemin birçok nedeni olabilir ancak bu nedenleri genel olarak iki başlıkta ayırabilir. Bunlardan biri fiziksel bir rahatsızlık sonucu oluşan sertleşmemedir. Bu tip hastalıkta genetik bir bozukluk yoksa kişinin aşırı alkol ve sigara tüketimi dengesiz beslenmesi yani sağlıklı bir vücuda sahip olmaması buna neden olmaktadır. Bunu aşmanın en hızlı yoluysa doktora veya ilaçlara tonla para harcamaktan çok sağlıklı ve spor içeren bir alışkanlık geliştirmesidir.

İkinci kategori ise psikolojik nedenlerden dolayı oluşan erken sertleşmeme problemidir. Burada iş hayatı veya ailevi nedenlerden dolayı gelişen aşırı stres veya ilişkideki sağlıksız durumlardır. Bunun en kısa yolu terapi olabilir eğer problemlerin sizin halledebileceğinizden büyük ise, tabi o zaman profesyonel bir yardım almak işlerin sizin halletmeye çalışmanızdan daha yararlı olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.