Kızlık Zarı Dikimi İle İlgili Merak Edilenler

0 44

Kızlık zarı dikimi hakkında merak edilen pek çok konu vardır.  Kızlık zarları yapılarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu yöntemlerden en çok tercih edilenler şunlardır; Uzman bir doktor tarafından uygulanması gereken kızlık zarı dikimi kalıcı ve geçici olmak üzere iki çeşitte yapılabilmektedir. Ağrısız, acısız bir operasyon olup kısa sürmektedir. Hasta isterse genel anestezi yaptırabilir. Ama bu maliyeti yükseltecektir.

Her iki operasyonda da işlemde %100 başarı ile sonuçlanmış olup ilişki sırasında vajinada beklenen kanamanın oluşmasını salgılayacak yeni bir doku oluşturmaktır. Yine kızlık zarı ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri olan kızlık zarı diki fiyatlardır; Kızlık zarı dikimi  fiyatları  operasyonu yapacak olan dr ‘un uzmanlığına hastanın hastanede kalış süresine işlem sırasında kullanılacak malzemenin kalitesi, anestezinin türüne göre değişir.

 

Kızlık Zarı Dikimi Çeşitleri

 

Geçici kızlık zarı dikimi; vajina girişini daraltacak kanamayı sağlayacak bir dikiş atılır.  Geçici kızlık zarı dikimi operasyonu, evlenmeden 1 en geç hafta önce yapılması gerekmektedir. Geçici kızlık zarı dikimi;  vajina girişini daraltacak ve şekilde ilişkide kanamayı sağlayacak bir dikiş atılır. Herhangi bir enfeksiyon ya da komplikasyona karşı hasta hijyene dikkat etmeli ve pet kullanılmalıdır. Kişi operasyon sonrası normal rutinine dönebilmektedir.

 

Kalıcı kızlık zarı dikimi İşlemin ortalama 30 dakika kadar sürer ve lokal anestezi altında yapılmaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikiminde düğün öncesi için onu hangi bir zamanlama planı yoktur. Kişi operasyonlarında ilk cinsel deneyimini yaşayana kadar kızlık zarının yapısında herhangi bir bozulma olmaz.

 

Vajina girişini daraltacak şekilde kullanabileceğiniz bu yöntem de hasta ne zaman cinsel ilişkiye girerse kanama gerekir. Flep yöntemi kullanmak kızlık zarı kendi kendine bozulmaz.Bu yöntemde hasta ne zaman cinsel ilişkiye girerse kanama edilmiştir. Anestezi altında yapılan uygulamalarda hasta gün boyu istitrat etmelidir.

 

Lazerle Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

 

Acı ağrı hissi yaşamak istemeyen kişiler daha konforlu bir uygulama olan Lazerle kızlık zarı onarımı flep uygulamaları gibi kalıcı olarak kızlık zarı onarımı yapılmaktadır. Lazerle kesilen dokular yapılandırılarak yeni bir kızlık zarı oluşturulmaktadır. İşlem sırasında kesi uygulanmadığından daha az kanama olmaktadır. 30 dakika saat kadar sürmektedir. Siz söylemedikçe kimse ameliyat geçirdiğinizi anlamayacaktır.

 

 Kızlık Zarı Ameliyatlarının bir riski var mıdır?

 

Deneyimli jinekolog doktorlar tarafından uygulandığı sürece uzun süreli kalıcı kızlık zarı dikimi ve kısa süreli geçici kızlık zarı dikimi operasyonlarında herhangi bir risk faktörü bulunmamaktadır. Kızlık zarının dikiminde  hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın İşlem sonrasında hastada herhangi bir acı ya da ağrı hissi oluşmaz.  Kişi işlem sonrasında günlük hayatına devam edebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.