Kızlık Zarı Dikiminde Kişiyi Nasıl Bir Süreç Bekler

0 65

Kızlık zarı yapısında yırtılma olan kişinin kızlık zarının onarılması, yenilenmesi ve cinsel ilişkide gerekenden dolayı kanamanın oluşması için kişinin vajinasına yapılır. Kızlık Zarı Dikimi Ankara Alanında çalışan kliniklerden aldığımız bilgiye göre ;Kızlık zarının yapılandırılması geçici ya da kalıcı olarak iki ayrı şekilde yapılmaktadır.

 

Deneyimli doktorlar tarafından uygulanabilecek uzun ve kısa süreli kızlık zarı dikimi operasyonlarında kişiyi nasıl bir süreç bekler? Bu geçireceğiniz operasyon kadar birazda çalışma türü ve işlemi yapan doktorun bu konudaki uzmanlığı ve tecrübesi ile ilgili bir süreçtir.

 

Kızlık zarı dikimi yapılmadan önce hastaya giderken yapması gerekenler dr ‘u anlatılır.  Kızlık zarı muayenesi ile birlikte genel jinekolojik muayenesi yapılır.

 

Kızlık zarı dikimi lokal yada genel anestezi altında yapılır. İşlem süresi ortalama 20-30 dakika arasında sürüyor. Kişi jinekolojik muayeneden geçmeden cinsel birliktelik öncesi böyle bir operasyon geçirdiği anlaşılmaz.

 

Kızlık zarı bozulma; cinsel birliktelik esnasında penisin vajinaya girişi düşme ya da, çarpma gibi, kaza, mastürbasyon izleyin kızlık zarının anatomik yapısında oluşan tahribat tır.

 

Kızlık zarı dikimi; yapısal kanama yapılan kanamanın oluşması için yapılan cerrahi operasyona verilen adıdır. Kızlık zarı diktirme işlemi ise, ‘himenoplasti’ operasyonu olarak geçer ve kızlık zarının yırtılması anında yapısal kanamanın oluşması için cerrahi operasyona denilmektedir.

 

 

Kızlık Zarı Nasıl Yapılandırılır?

 

 

Yapılandırılmış veya kalıcı kızlık zarı dikimi ankara alanında hizmet veren  kliniklerde yapılan   operasyonlarda kişi normal yaşantısına geri döner. Doktorun tarafından kişinin bu süreci rahat bir şekilde  geçirmesi için  hastaya hijyen kurallarına uyması istenir ve kızlık zarı onarımı ameliyatı sonrası için neler yapması gerektiğini anlatılır.

 

Operasyon sonrası hastada herhangi bir acı ya da ağrı hissi olmaz. Her iki yöntemde Kızlık zarı dikimi operasyonu geçirmiş kişiler jinekolojik muayeneden geçmeden cinsel birliktelik öncesi böyle bir operasyon geçirdiği anlaşılamaz. Kalıcı kızlık zarının dikimi operasyonunda flep ya da lazer, mikrocerrahi gibi farklı türlü seçim yapılabilir.

 

 

Geçici kızlık zarı dikimi; Vajina girişini daraltacak şekilde cinsel ilişkiden 7 gün önce kanamayı sağlayacak bir dikiş atılır. İşlem sonrası hasta hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

 

Kalıcı kızlık zarı dikimi: Flep yöntemi ile yapılan kızlık zarının onarma işleminden sonra kızlık zarı ilişkiye girmeden bozulmaz. Bu yöntemde hasta ne zaman cinsel ilişkiye girerse kanama sağlanır. Yırtılan kızlık zarının yerine yeni bir kızlık zarı meydana getirilmesi amaçlanır. Fleep metodu ile kalıcı kızlık zarı dikimi için herhangi bir zaman yoktur.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.