Mutluluk Çubuğu Hakkında Merak Edilenler

0 73

Hayatın içinde büyük bir yer kaplayan cinsel hayatın en büyük sorununu gideren mutluluk çubuğu hakkında merak edilenler genel birkaç başlık altında toplanabilir. İlk olarak mutluluk çubuğu nedir açıklayalım.

Penil protez bir diğer ismiyle mutluluk çubuğu cinsel ilişki için gerekli olan penis (ereksiyonu) sertleşmesini gerçekleştiremeyen erkeklere penil protez yerleştirme işlemidir.

Bu işlem peniste sertleşme bozukluğu olan erkeklerde, ilaç tedavisi ile çözüme ulaşılamayan tedavilerde, cerrahi operasyon ile vücuda yerleştirilen ve sertleşmeyi sağlayan protez türüdür.

 

Sertleşme Bozukluğu

 

Sertleşme bozukluğu her erkeğin yaşamını ve hatta karşısındaki kişinin de cinsel hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Sertleşme bozukluğu penise yeterince kan gitmemesi sonucu penisin cinsel birleşmede istenilen pozisyona gelmemesidir.

 

İlgili Link : Erken Boşalma

 

Penil Protez Çeşitleri

 

Penil protez iki çeşit halinde üretilmiştir. Bükülebilir ve şişirilebilir protezler olmak üzere iki çeşittir.

Bükülebilir Penil Protezler: Bükülebilir protezler cerrahi olarak ameliyatı kolay protezlerdir. Ekonomik olarak da diğer penil protezlere oranla bütçeye daha uygundur. Bükülebilir protezlerin tek dezavantajı cinsel ilişki bittikten, büküldükten sonra bile hala yapısal olarak sert olmasıdır.

Şişirilebilir Pompalı Penil Protezler: Pompalı protezler iki parçalı şişirilebilir protezler ve üç parçalı şişirilebilir protezler olmak üzere iki çeşittir.

 İki Parçalı Şişirilebilir Penil Protezler: İki parçalı şişirilebilir penil protezlerde penis içerisine cerrahi müdahale ile yerleştirilen silindir çubuklar, testis torbası içerisine yerleştirilen pompa yardımıyla şişirilir, böylece cinsel ilişkideyken penis sertleşmesi gerçekleşir.

İlişki sonrasında ise aynı pompaya tekrar basılarak çubukların içi boşaltılarak penisin düşük pozisyona geçmesi sağlanır ve günlük yaşantıda erkekleri rahatsız edecek bir görüntü oluşmamış olur.

Üç Parçalı Şişirilebilir Penil Protezler: En gelişmiş penil protezler olarak adlandırılan bu protez iki parçalı penil protezden farklı olarak, karın boşluğuna su dolu bir depo yerleştirilir ve testis torbasındaki pompanın harekete geçirilmesiyle penis içerisinde yerleştirilmiş olan silindirlere su göndererek hem enine kalınlaşma hem boyuna uzama sağlanır.

İki parçalı şişirilebilir protezlerde olduğu gibi bu protezde de cinsel ilişki sonrasında pompaya tekrar basılmasıyla, penis eski düşük halini alır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.