Penis Kırılması

0 93

Penis kırılması, ereksiyon halindeyken erkeğin penisinin sert bir şekilde kadınların pelvik kaslarına çarpması sonucunda ortaya çıkan cinsel bir sorundur. Çok nadir görülen bu sorun hakkında kişiler yeteri kadar bilgili değildirler.

Penis fraktürü olarak da bilinen bu rahatsızlık nadir de olsa erkeklerin başına gelebilmektedir. Seks rahatsızlıkları arasında gösterilen penis kırılması, kemikte gerçekleşen kırılma ile aynı anlama gelmeyen bir rahatsızlıktır. Cinsel birleşme sırasında meydana gelen bu rahatsızlık için acil olarak müdahale edilmesi gerekmektedir.

Acil müdahale edilmediği takdirde erkeklerin cinsel yaşamında ciddi problemler ortaya çıkarabilmektedir. Her ne kadar birçok insan penisin esnek ve kırılmaz yapısı olduğunu düşünse de bu durum doğru değildir ve ereksiyon halindeyken aşırı zorlama olduğunda peniste de kırılma meydana gelebilir.

 

Penis Kırılması Nasıl Olur?

 

Penis bir doku topluluğu olduğundan yanlış inancın aksine kırılabilme olasılığı vardır. Çok nadir görülen bir durum olsa da bu rahatsızlık durumu genelde cinsel birleşme sırasında meydana gelmektedir.

Bununla birlikte bu sorun yalnızca cinsel birleşme sırasında meydana gelmiyor. Aynı zamanda çeşitli travmalar da penis kırılmasında önemli risk faktörleri oluşturabiliyor. Bu sorun meydana geldiğinde mutlaka acil olarak müdahale edilmesi gerekir.

Penis yaralanması daha çok penisin dik olması durumunda meydana gelmektedir. Penisin sarkık olduğu durumlarda kırılmaların meydana gelmesi son derece nadir bir durumdur. Eğer sarkık peniste bir kırılma oluşmuş ise bu kırılma muhtemelen herhangi bir travmanın sonunda meydana gelen bir kırılmadır.

 

Penis Kırılmasının Nedenleri Nelerdir?

 

Penis kırılmasının nedenleri birbirinden farklıdır. Her şeyden önemlisi penis kemiksi bir yapıya sahip değildir. Aksine corpus cavernosa adı verilen ve süngeri andıran bir dokudan meydana gelmektedir. Erkek ereksiyon halindeyken peniste bulunan kan bu kısımda daha yoğun bir hale gelir.

Penis dik durumdayken bu kısımda bir ya da her iki yanında birden penis kırığı oluşabilir. Penisin kırılmasının en önemli nedenleri arasında penisin dik olması yatar. Sarkık penislerde kolay kolay kırılmalar meydana gelmemektedir. Bu sorunun büyük bir çoğunluğu da cinsel ilişki sırasında meydana gelmektedir. Penis kırılması sorununa neden olabilecek olan diğer nedenler şu şekilde sıralanabilir:

 

  • Cinsel ilişki esnasında penisin kadınların pelvik kemiğine sert bir şekilde çarpması,
  • Dik bir penis üzerine düşmüş olmak,
  • Zorlayıcı cinsel pozisyonlar denemek,
  • Penisin ereksiyon sırasında sert şekilde bir yere çarpması,

 

Böyle durumlar karşısında penis kırılması sorunu ortaya çıkabilir. Bu nedenle de erkeklerin ereksiyon sırasında ya da ilişki esnasında mutlaka daha dikkatli olmaları gerekmektedir.

 

Penis Kırılması Risk Faktörleri Nelerdir?

 

Penis kırılması daha çok cinsel ilişki pozisyonundan kaynaklanan bir durumdur. Bunun dışında da çeşitli nedenlere bağlı olarak penis kırılması riski ortaya çıkabiliyor. Cinsel ilişki sırasında erkek kadının üzerindeyken bu sorun fazla yaşanmaktadır. Erkekler bu sorun hakkında daha bilinçli bir hale geldiklerinde cinsel yaşamlarını da daha düzenli şekilde yaşamaya başlayabilirler.

Penis kırılması çok nadir görülen bir rahatsızlık olarak bilinse de meydana geldiğinde anda doktor müdahalesi şarttır. Çünkü penis kırılması meydan geldikten sonra tedavi edilmez ise ilerleyen dönemlerde sonuçları daha ağır bir durum ortaya çıkabilir. Bu durumda erkeklerin cinsel yaşamını daha derinlemesine etkileyebilir.

Böyle bir rahatsızlık durumunda mutlaka erkeklerin uzman bir doktora görünmesi ve uzman doktor desteği alması gereklidir. Penis kırılması hakkında yeterli bilgiye sahip olmak erkekler açısından son derece önemlidir. Her şeyden önemlisi erkeklerin cinsel yaşamlarında ne yapıp ne yapmamaları gerektiği hakkında daha da bilinçlenmelerini sağlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.