Vajinismus Nasıl Çözülür

0 97

Birçok kadında görülen ve çiftlerin cinsel hayatını kâbus haline getiren vajinismus cinsel rahatsızlıklar arasında çok sık görülen bir kadın hastalığıdır. Vajinismus nedir sorusunun cevabına bakıldığında kadınların bu konuda yeterli bilgiye sahip olmadığını görebilirsiniz.

Uzman doktora başvurmaktan çekinen ve çevrelerinden utanan kadınlar yıllarca vajinismus rahatsızlığından kaynaklı birçok sorunu yaşamak zorunda kalabiliyor.

Birden fazla nedeni ve belirtisi bulunan vajinismus kadınların cinsel yaşamında rahat edememesi, kendini kasması ve bu süreçte acı hissi duymasına neden olabilen bir hastalıktır. Tedavi yöntemleri ile %100 tedavi edilebilen bu hastalık kadınların yaşadığı problemlerin aşılmasında son derece destekleyicidir.

 

Vajinismusun Belirtileri Nelerdir?

 

Vajinismus nedir sorusunun cevabını merak eden kadınlar öncelikle bu hastalığın belirtileri hakkında da bilgi sahibi olmak durumundadır. Vajinismusun birden fazla belirtisi olduğu için her belirtinin vajinismus belirtisi olduğunu düşünmemek gerekiyor. Bu belirtilerden bazen biri bazen birkaçı kadınlarda görülebiliyor.

Kadınların yaşadığı ilişki korkusu dışında kendini kasması ya da birleşme esnasında korku ya da aşırı panik hali göstermesi vajinismusun en belirgin belirtileri arasında bulunuyor.

Bunun dışında kadınların vajina içerisine tampon ya da pet yerleştirmesi, kendi vajinasına bakamaması ya da tedavi amaçlı bu alanda fitil gibi çeşitli ilaçlar kullanamaması yine bu hastalığın belirtileri arasında yer alıyor. Özellikle cinsel  isteksizlik ve haz eksikliği yaşayan, uyarılma azlığı bulunan ve Vajinal kuruluk gibi belirtiler de vajinismusun etkileri ile ortaya çıkabilen sorunlar arasındadır.

 

Vajinismusun Tedavisi Var Mıdır?

 

Vajinismus tedavi edilebilen bir cinsel fonksiyon rahatsızlığıdır. Bu hastalık psikolojik destek ve tıbbi desteklerle kolay şekilde aşılabilir ve kadınların çok daha sağlıklı bir cinsel yaşam elde etmesine olanak tanınabilir.

 

İlgili Link:  Kızlık Zarı Dikimi

 

Ancak tedavinin olumlu sonuç vermesi için kadınların vajinismus nedir sorusunun cevabını çok iyi kavraması ve uzman doktor yardımını kabul etmesi son derece önemlidir. Vajinismusun tedavi edilebilir bir rahatsızlık olması ilişkilerin de rayına oturmasında son derece önemlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.